• CRESTWOOD SECONDARY CAMPUS

    Honor Roll

    1st Marking Period 2020-2021

     

    7th Grade

     

    Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

    Jordan E. Andrews, Addison S. Balliet, Simon P. Basham, Kyra L. Bechtel, Macie E. Centak, Sophia G. Cyphert, Madalyn M. Danko, Julianna A. Dodge, Keira L. Dougherty, Noah T. Everett, Lauren E. Falcheck, Warren R. Farley,Scarlett H. Furedi, Chase T. Galella, Grayce E. Grazio, Alexys Hazeltine, Madilyn G. Hinkle, Adison E. Huber, Emily Jones, Luke J. Joseph, Myla Keating, Hayley M. Keiser, Callie L. Koons, Peyton E. Koons, Katherine M. Kozich, Abigail Krupa, Jillian C. Laskoski, Brooke E. Lenahan, Ashley A. Long, Greenlee E. McElhinney, Sophia J. Medico, Derron M. Miller, Lillian E. Miraglia, Kaci M. Palmiter, Alexis R. Panzik, Sarah Pasternick, Parth G. Patel, Avery E. Pisano, Aaqil U. Rehman, Gavin Rindock, Eric A. Rinehimer, Addison J. Robbins, Sean P. Rossi, Ella M. Russell, Priya P. Shah, Maya A. Shakfa, Jaden J. Shedlock, Zachary R. Stavish, Brody J. Stewart, Thomas M. Thompson JR, Sophia Tomek, Regan O. Wanchisen, Brianna R. Weiss, Sydney M. Werger, Albert Xie, Spencer C. Young, Jonathan C. Yurkanin,

     

    High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

    Carly E. Aigeldinger, Katelyne E. Carmichael, Mattingly A. Divers, Kaitlyn M. Gaughan, Karlee P. Gilson, Colin D. Gordon, Christian M. Groza, Brady R. Johnson, John K. Joseph III, Emma L. Kairo, MacKenzie R. Kovalski, Alana Kucuk, Cooper J. Laubach, Larry Little, Hayden R. Martinchek, Matthew J. Miller, Emma R. Murtha, Sofia Pasternick, Shlok A. Patel, Leah Roberts, Oliver Robledo, Dante R. Schwartz, Grady Seltzer, Logan A. Spaide, Mason T. Staude, Emilie V. Stofko, Carter M. Wanyo, Abigail L. Wehner, Daisy J. West, Angelina Zheng

     

    Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

    Ayden X. Agapito, Zayan Ansari, Loralei M. Becker, Michael E. Columbo, Brady T. Cook, Alayna N. Dietrick, Eric J. Favata JR, Nevaeh R. Finnegan, Brianna J. Franco, Collen M. Gentilesco, Ally M. George, Nathan C. Havard, Ethan J. Heithaus, Mollie R. Kozich, Alex J. Marich, Arowyn E. Mulhearn, Haylie M. Newell, Deaglan O'Farrell, Gavin T. Ondeck, Isabella M. Opie, Deven T. Paulson, Emma I. Revel, Alexis M. Richmond, Spencer Robledo, Kyla R. Romanoski, Landyn A. Sanabria, Kaydence A. Schreiner, Jeffrey B. Stec JR, Abigail M. Steuer, Jonathan J. Stibick, Cadence A. Stravinski, Tyler L. Tavares, Joseph T. Van Dusen, Luke J. Vanchure, Dylan J. Venesky, Brennen M. Verba, Connor P. Wagaman, Avory F. Weiss, Laci R. White, Victoria White, Gage M. Wirbicki

     

    8th Grade

     

    Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

    John L. Augustine IV, Violet B. Balara, Vidhi Bansal, Joseph N. Baranowski, Kaelyn G. Barker, Cameron D. Belisle, Lincoln M. Bibla, Thomas A. Biscotti, Natalie G. Bogdon, Ella M. Brady, Holland C. Brandt, Isabelle Carlin, Camerone C. Carlos, Natalynn R. Celmer, Katie R. Charsky, Mia G. Chitswara, Aubrey M. Cholewa, Avery Cloutier, Isabella R. Cyphert, Dylan Domzalski, Virginia G. Franks, Katherine M. Gallagher, Brady M. Grevera, Aleksander B. Jaskiewicz, Jane K. Jenkins, Olivia N. Jolie, Mackenzie L. Kearney, Rebecca G. Keating, Kylah R. Kelly, Jensen P. Kennoy, Hope A. Kline, Owen L. Kline, Kiley R. Kondraski, Kaylie S. Kronick, Madelynn S. Krupa, Jack A. Kwarcinski, Summer R. Larrabee, Colin R. Lazo, Emerson E. Lazo, Emily K. Leicht, Kevin A. Luther, Lucy C. Malia, Ava G. McConnell, Madison V. Mendrzycki, Robert J. Morgis, Kendall T. Petrosky, Maison J. Petzold, Addison M. Pirrone, Amira D. Pirrone, Cole V. Pyrah, Ella L. Richards, Ashten R. Rinehimer, Shreema Rupareliya, William D. Savner, Sarah G. Shipton, Molly M. Simko, Robert J. Skirchak JR, Maria C. Smith, Sienna A. Smith, Brooke E. Toney, Zane Nino G. Villafuerte, Alyse E. Wanchisen, Dylan A. Weikel, Robert J. Williams, Victoria R. Yurick, Ethan L. Zabroski

     

    High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

    Ava A. Albee, Sophia Andahazy, Connor C. Anderton, Brandi L. Aton, Abigail R. Barna, Sydney S. Beddingfield, Kelsey A. Benn, Abigail R. Burton, Persephone L. Cunningham, Alyson D. Decker, Dane J. DiLodovico, Kyle A. Draina, Allison Drust, Ava G. Evans, Nasrin M. Hendon, Shannon Jameson, Cole A. Kline, Kylie D. Kranson, Evelyn K. Kruczek, Jacob M. Lettieri, Jolin Lin, Natalina Manganiello, Allena M. Martinez, Claudio M. Mateos II, Elijah S. Meadows, Sarah Mert, Cayden R. Moran, Carson J. Moyer, Ella M. Novelli, Shiv H. Patel, Alexa R. Paul, Benjamin Radziewicz, Lorelai Russomano, Christopher G. Schlude, Audrey A. Shebelock, Jack C. Storm, Jarod C. Thomas, Owen R. Weyhenmeyer, Michael J. Yeager

     

    Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

    Theresa M. Borsuk, Colin N. Cholewa, Luke J. Colleran, Dylan W. Collins, Chloe E. Costello, Emily Y. Deets, Nevaeh R. DeJesus, Savannah G. Eustice, Kaegan Feist, Sharon Feng, Mark A. Ferdinand, Caelyn N. Fisher, Abigail K. Graybeal, Clark E. Groth, Kaleb R. Hawes, Tessa O. Miller, Michael T. Modrovsky, Adam Nulton, Abby L. Olander, Kyleigh E. Olex, Evan J. Olson, Jacob M. Robins, Luke J. Russell, Tristen J. Sabatini, Cameron J. Scotti, Ryan J. Sechleer, Ian D. Shay, Joshua E. Shoemaker, Alexandria C. Skipkoski, Jorja R. Snyder, Isabel A. Soto Alicea, Jacob J. Terpak, Addison E. Walsh, Nicholas R. Webb, Shane J. Whitonis

     

    9th Grade

     

    Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

    Gabriella R. Ambosie, Juliana Ambosie, Jayden A. Castroman, Isabella I. Colandrea, Mia R. Costello, Charlene M. Daisey, Abigail L. Davis, Emily J. DelVecchio, Morgan E. Hudak, Logan C. Jasnoski, Edwin T. Kimsal, Elizabeth A. Kozich, Margaret G. Kozich, Megan E. Laskoski, Victoria M. Lupo, Sydney A. Magda, Logan P. Marko, Leila A. McGraw, Hibba Z. Mehran, Trevor J. Miller, Gianna M. Musto, Daevin Myers, Mason C. Myers, Kyle N. Orrson, Caleb S. Partington, Saif U. Rehman, Joshua D. Roman, Kayla R. Shaw, Emma E. Suhoski, Ainsley I. Webby

     

    High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

    Jenna R. Alexander, Mary Kate Banford, Timothy R. Bates, Annabel G. Bogdon, Nichilas A. Borelli, Austin Campbell, Madelyne P. Carmichael, Kara A. Collins, Donald W. Croughn III, Mason P. Czapla, Scarlett M. Evans, Mayson Girton, Osten M. Grigas, James L. Grosz, Lindsey Gustas, Deven B. Hazlak, Lily M. Hughes, George E. Jennings IV, Lauren E. Kijek, Morgan L. Koons, Anastasia A. Kostin, Ryan D. Kozich, Matthew B. Kralj, Tyler J. Kruczek, Andrew P. Lenahan, Joseph J. Lokuta, Bianca C. Long, Aubrey Macri, Jake Y. Marich, Dylan J. Minet, Olivia G. Mitchell, Margaret C. Modrovsky, Haily E. Morales, Mallory A. Myers, Matthew S. O'Boyle, Olivia E. Oresick, Olivia Pesta, Carley Pocono, Evan C. Poncavage, Cameron W. Randall, Elisa E. Reluzco, Maggie A. Riccio, Lily A. Richman, Alese K. Ritts, Matthew K. Sklarosky, Madalyn E. Smith, Cheyenne T. Straub, Mikayla M. Sullick, Mason A. Tomek, Brayden M. Wanchisen, Kayla L. Wisniewski, Katelyn A. Yohey, Madelyn E. Yohey

     

    Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

    Allen Angon, Allyson Babula, James Barrett, Donald R. Casterline, Maxwell E. Davis, Aidan C. DeMarzo, Robert C. Duffy, Anna B. Elliott, Lexa A. Gluc, Jeremy N. Hart, Justin G. Hischar, Natalie M. Hunsinger, Samuel Jeckell, Derek J. Johnson, Connor R. Kearns, Jade A. Kenner, Colten N. Kolasensky, Naviah M. Labar, Lukas J. Lawson, Aleah M. Marchese, Natalie A. Matthews, Gabriel J. McLaughlin, Ashton M. Medeiros, Kennedy G. Mullen, Michael J. Mullisky, Declan P. Munley, Olivia M. Robatin, Joshua D. Rotski, Stephanie N. Scott, Eliza Seifert, Julia M. Sinavage, Ashton L. Spaide, Lars M. Stephensson, Megan R. Werger, Jason T. Williams, Chester T. Wright III, Codie B. Yeager

     

    10th Grade

     

    Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

    Jack T. Andrews, Zain Ansari, Michael E. Antosh, Trista S. Ball, Juliet R. Biscotti, Owen C. Blazick, Audrey Boellmann, Collin M. Bogdon, Grace Bovey, Katelyn Bozinko, Zachary R. Brannigan, Conor J. Buckley, Sheila M. Canaii, Caitlin A. Dushanko, Braiden C. Fallbright, Madison E. Foley, Julia K. Glowacki, Dylan A. Gower, Ainslee E. Green, Connor M. Herron, Cadence Hiller, Joshua R. Hilpp, Kennedie L. Huber, Noah W. Jakubowski, Madison A. Jolie, Raymond Joseph, Kayla E. Kresge, Dakota D. Langlitz, Brooke Lapinski, Grace E. Legg, Kaitlyn E. Leicht, Scott W. Lenio, Anthony L. Lettieri, Saige R. Magagna, Ellen E. Morris, Andrew S. Murawski, Grace C. Pasternick, Dhruv R. Patel, Mia J. Pollack, Andrew J. Poyer, Shreya D. Rupareliya, Francesca I. Scarano, Luciano S. Schwartz, Hayley E. Selfe, Devin Shaw, Emma K. Sheloski, Jodi L. Simonton, Abigail A. Spaide, Ryan Stencavage, Alexis N. Stofko, Megen E. Stolpe, Mikayla B. Toney, Maxwell J. Wagner, Anthony Wan, Brenna M.Wehrenberg, Alexander J. Wiedlich, James J. Yurick

     

    High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

    Gemma Alberti, Morgan A. Bauch, Taylor Bayley, Marlena N. Bednar, Ceanna E. Belisle, Magnus M. Bibla, Jean L. Bonn, Isabella A. Caporuscio, Frances Cardenas, Santino A.Casarella, Madison E. Casey, Nicholas Cesario, Olivia V. Chappell, Camryn E. Collins, Andrew T. Conklin, Faith Delay, Anna R. DeSino, Jacob R. Dopp, Paige M. Fallbright, Tyler M. Furedi, Thomas R. Giraldi, Allyson M. Gordon, Jessica Graziano, Emma Guydish, Brandon M. Hamburger, Madison M. Hayes, Jaidyn N. Helmbold, Aidan J. Hoeft, Molly Jameson, Aidan A. Jardine, Olivia A. Jardine, Emma L. Kamowski, Mia Kane, Daniel S. Kernan, Robert T. Knight, Joseph P. Kraynak, Nicole A. Langan, Victoria W. Li, Annabelle M. Macurak, Makenzie G. Maguire, Evyn S. Makowski, Kaitlyn E. Martin, Aubrey M. McManus, Isaac C. Mertz, Sean J. Munson, John R. Nixon III, Grace E. Osiecki, Grace E. Pachick, Ella Panzik, John R. Plante, Logan J. Price, Bree A. Reilly, Willow R. Richman, Riley E. Robbins, Maria E. Roberts, Levi C. Schuler, Polina Serbina, Robert Shafer, Zachary R. Sheloski, Aidan C. Simko, Joseph Skipkoski, Jacob E. Slosky, Anna A. Stibick, Rebecca M. Tirpak, Emily L. Toronzi, Elianny S. Torres, Madison E. Van Gorden, Emma C. Vanchure, Julia A. Vogt, Owen M. Weaver, Jolie E. Weiss, Luke S. Wielgopolski, Mason M. Zavistoski

     

    Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

    Lyndsay M. Anderton, Hailey M. Arnold, Jesse S. Barney, Alexis G. Beddingfield, Jayden T. Brooking, Jenna Brugger, Brandon A. Burbank, Victoria A. Butler, Noah M. Ceklosky, Leeann B. Cramer, Robert Davidson, Trevor J. Dean, Brendan P. Dennis, Kylie E. Doherty, Shane L. Forsythe, Aaron E. Gorka, Hayden J. Greenberg, Kylee M. Grimley, Ammie P. Grushke, Nicholas M. Humen, John K. Jones, Ryan M. Kachurak, Madison M. Kaminski, Olivia R. Kamowski, Caleb Keiser, Charles M. Lake, Oliver B. Larrabee, Julianna M. Martz, Hunter S. McLaughlin, Nick L. Miscavage, James A. Modrovsky, Sean A. O'Boyle, Tia O'Neill, Samantha A. Olszyk, Regina L. Pagarelski, Tessa J. Pollack, Elton J. Ricko, Maria Rilko, Arielle M. Rodriguez, Kellie E. Rother, Makayla T. Rutchauskas, Lauren M. Schmude, Noah R. Schultz, Christopher Smolenak, Elizabeth C. Sodergren, Jacob M. Tower, Jillian R. Tucker, Sophia Vargas, Gabrielle D. Vencak, Kennedy Zlockie

     

    11th Grade

     

    Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

    Matthew J. Banford, Erin E. Barno, Makayla Breslin, Jack F. Brumagin, Sydney E. Bruno, Victoria M. Casarella, Natalie Charton, Sydney Charton, Kevin H. Cheng, Aubrey E. Colo, Molly K. DeMarzo, William N. Everett III, Kate E. Fenstermacher, Raina J. Fountain, Emma H. George, Nash E. Greene, Shannon Griffiths, Allison D. Gugliotti, Nicholas D. Gutkowski, Logan A. Haddix, Christopher E. Hannon, Alayna J. Harding, Jadyn Hooper, Genavive M. Januszewski, Dhara Javia, Lauren R. Kalinowski, Zaiden Kaminsky, Katherine A. Kogoy, Joshua R. Kollar, Abbey R. Krzywicki, Samantha Kulp, Carter Laubach, Julia Lazo, Vicky Li, Cameron McCarthy, Megan McGovern, Megan McLaughlin, Arwaa Mehran, Megan Mills, Ruth Mullisky, Reece Mylet, Jessica Niznik, Krista L. Papura, Tanisi J. Patel, Julia Poncavage, Chloe Pugh, Olivia L. Richards, Grant E. Rose, Sarah J. Russell, Jaden Scott, Elizabeth A. Sheldon, Ethan Shudak, Abbey Smith, Zoe A. Stewart, Ava J. Usavage, Aidan J. Verdekal, Taylor Wine, Kayla Witinski, Derrick Xie, Darran Zimmermann JR, Nicole Zurawski

     

    High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

    Lauren Amend, Nathanael P. Barron, Rebecca Biddinger, Sara Bonn, Bisma Chaudhry, Hailey Clark, Ryan H. Covelens, Anthony B. Dangio II, Kayleigh Derwin, Leah Dietrich, Adele M. Dougherty, Nolan S. Dunnum, Braylen Feist, Evan Fey, Greer O. Gavin, Linsey Gluc, Melanie Golden, Ava M. Groth, Morgan Hodle, Madison Hudak, Johana E. Kernan, Riley Koch, Jessica Koptcho, Morgan Lawson, Claire Lenio, Zachary R. Meadows, Connor S. Murtha, Parth Patel, Nadia Peimany, Liam D. Petty, Chase Pugh, Hunter Rolles, Benjamin H. Rossi, Grace Rusinko, Conner Scheffley, Kiara B. Schry, Brandon Schwartz, Paige Scott, John K. Sklarosky, Allyson J. Sodrosky, Rachel K. Stover, Kyleigh E. Thomas, Nathan D. Thomas, Ava Wanchisen, Nathan J. Weaver, Annabelle R. Witkowski, Adam Wood, Emily Woss, Quinn K. Zabiegalski, Andrew Zheng, Jessica Zimmermann

     

    Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

    Olivia Aigeldinger, Emily E. Barley, Myatalia Barna, Hailey S. Borsuk, Donald Brady, Matthew M. Brannan, Sarah Daniels, Rachel Deets, Venessa Derwin, Trent G. DiLodovico, Julia A. Dixon, Emma Domzalski, Julliana M. Esparza, Kira Fenwick, Joshua Fisher, Tristen M. Gallagher, Emma Gomes, Joseph A. Gzemski, Andrew J. Hischak, Phat X. Ho, Grace Jungermann, Abdul-Muhaimin Khan, Emily R. Kline, Hannah O. Lasoski, Sean T. Laurence, Sophia K. Novrocki, Taylor R. O'Farrell, Tyler M. Oresick, Seth M. Otte, Declan P. Palmiero, Nidhi H. Patel, Vanessa E. Paul, Stephanie L. Pollock, Kylah M. Pratt, Isabella M. Ramirez, Ricardo Reluzco, Kelsey Rinehimer, John V. Scanlan, Clarissa D. Snyder, Haley J. Sullick, Logan Walker, Jenna M. Williams

     

    12th Grade

     

    Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

    Samantha Andes, Zachary T. Antosh, Mitchell E. Awdakimow-Stec, Hana Bader, Yashu Bansal, Kyle A. Barley, Hillary R. Blazick, William J. Bogdon, Carly G. Bono, Sheradyn E. Boris, Faith E. Brandt, Marisa Brown, Kyle Buchanan, Ashleigh M. Button, Chloe Caplan, Anthony J. Conde, Jalyn G. Cook, Alex H. Covelens, Nicholas J. Curry, Emily A. Davidson, Brenden DeMarzo, Taylor A. Dodge, Francis Doherty, Jacob M. Eroh, Alexandria M. Feisel, Collin Gittens, Lily J. Glander, Elizabeth L. Glowacki, Joseph M. Gola, Madalynn T. Gregory, Ryan T. Harding, Victoria Harper, James Hawley, Bailey Hayes, Sarah Jacob, Derek Jankowski, Helena I. Jardine, Madison T. Jeckell, Ava J. Johnson, Eric P. Johnson, Julia H. Johnson, Nicole A. Joseph, Anna Kahlau, Emily Kalada, Ella Kaminski, Raj H. Kaneriya, Taylor L. Kline, Avery M. Kovalchik, Nicholas A. Kreuzer, Julien C. Lacoste, Anastasia Lawson, Hailey A. Lee, Melanie Levier, Alexandra L. Lipinski, Nicole M. Macfarlane, Stone M. Magagna, Julia Martin, Mark S. Matysczak, Marissa McCune, Alyse A. McKennetts, Mallory E. Moratori, Kaylin Munley, Marley A. Myers, Colin J. Novatnak, Priyal Patel, Ryan M. Petrosky, Hunter J. Piech, Noah R. Prokarym, Griffen Riccio, Brooke Rinehimer, Abigail Roman, Alex J. Romanoski, Julia T. Rose,

    Ciera C. Rybak, Samuel Savitski Webb, Nicholas P. Schwartz, Karlie E. Searing, Dillon E. Shaw, Kaitlyn A. Smith, Matthew Smith, Lily Snyder, Elizabeth Supkowski, Jillian A. Taleroski, Maddux Testa, Jamie M. Thomas, Molly J. Truszkowski, Keilan A. Verdekal, Brittany L. Watt, Mason Webby, Jaden L. Weiss, Keirsten A. Whitmire, Brianna M. Wickiser, Taylor A. Yeager, Trey A. Zabroski, Jacob M. Zaleski, Michael D. Zaleski, Jeffrey I. Zoebisch

     

    High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

    Logan Arnold, Ariana Bewighouse, Ava Boellmann, Jeremy Buzak, Alexandria W. Carpenter, Avery L. Czapla, Matthew Dean, Kaila P. Derr, Blake A. Dompkosky, Michael J. Enochs, Antonella A. Esparza, Adam S. Garraoui, Sonia A. Getten, Joseph Glazenski, Ryan Januszko, Abigail M. Karassik, Gavin Kosko, Ryan Kostiuk, Samantha Kotarsky, Christian J. Lake, Ethan J. Lieberman, Luna M. Maron-Barbrie, Sara J. Mascelli, Collin Palmiter, Angelica S. Pares Alicea, Dev V. Patel, Tanmay B. Patel, Ashley M. Paulino, Justine Rilko, Nicholas Ruggeri, Michael J. Sheldon, Elyssa J. Valentine, Evangelos Victoros, Marcus A. Vieney, Reece A. Wagner, Trystan T. Wielgopolski, Dmitri Yarczower, Ashleigh L. Yedlock, Arron Yocius

     

    Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

    Samantha Beers, Avery N. Bogdon, Trevor Bukowski, Aryanna R. Burke, Cameron Chalk, Caleb R. Deckman, Paul Feisel, Brayden Fenwick, Olivia R. Fisher, Kurt E. Grenzberg, Truong X. Ho, Trevor D. Inman, Narissa M. Jackson, Jareth D. Jungermann, Khushi E. Kansal, Breanna Kijek, Adam Litchkofski, Nathan J. Love, Brennan C. Magin, Nicholas R. Matthews, Caitrin Mullisky, John Olejnik, Noah J. Partington, Shivani P. Patel, Austin Payne, Soleil K. Reese, Joceleen Romero Diaz, Hailey J. Schmidt, Nathan E. Sipple, Elliott Williams, Reese Yenchik, Bennett A. Yermal, Sydney M. Zaykoski